Nie będzie drugiej szansy

Oct 3, 2018 at 1:00 pm

Czy należycie do osób, które wszystko odkładają na później?  Urlop planują dopiero wtedy, gdy są już zmęczeni pracą i wiedzą, że w związku z tym są mało produktywni? Do przyjaciół dzwonią, gdy w końcu wieczorem złapią na chwilę oddech (bo przecież wcześniej należało posprzątać, zrobić obiad, wrzucić do pralni pranie, wyjść z psem na spacer, odebrać dzieci ze szkoły). Planują kupno czegoś dla siebie, ale w rezultacie z zakupów wracają z kolejną koszulą dla męża albo zabawką dla dzieci mimo, iż one mają ich w nadmiarze? Stop! Zatrzymajcie się! Życie jest tylko jedno – tu i teraz, nie będzie nam dane po raz drugi! Nie odkładajcie więc swoich marzeń na potem, bo “potem” może w ogóle nie nadejść. Może się okazać, że minęły lata (im człowiek starszy, tym czas wydaje się biec szybciej), a wy pochłonięci otaczającym was światem, mężem/żoną, dziećmi zapomnieliście, że wam też się coś od świata należy.

Jeżeli nie oglądaliście filmu “Click” z Adamem Sandlerem w roli głównej – zróbcie to koniecznie. Główny bohater filmu potrafi za pomocą pilota do telewizora “przewijać” swoje życie. Wykorzystuje go w różnych trudnych sytuacjach, albo po prostu wtedy, gdy nie chce mu się czekać np. na otrzymanie awansu, albo gdy jego żona ma ciężkie dni. Klik – i po kłopocie. W rezultacie okazuje się, że przewinął całe swoje życie. Pozbył się co prawda większości problemów, ominęły go kłopoty, stresy, kłótnie z żoną, ale również chwile szczęśliwe.

Chcielibyście mieć takiego pilota, przyspieszającego wasze życie? Wystarczy klik – i już zamiast noworodka w łóżeczku, mamy dziecko kroczące dumnie do szkoły. Kolejny klik – i zamiast ponurego, deszczowego dnia jest słoneczny, ciepły poranek. Klik – rozpoczynający się dopiero remont łazienki właśnie dobiega końca.

Wielu z nas chętnie przeskoczyłoby kłopoty, trudne życiowe chwile, zmartwienia. Ale to przecież z nich czerpiemy siłę – pamiętajmy, że co nas nie zabije, to nas wzmocni. Przewijając swoje życie, za pomocą magicznego pilota, przewijalibyśmy również te ważne momenty, chwile dla nas miłe, warte zapamiętania i dające nam to, co zwykle nazywamy – życiowym doświadczeniem.
Dlatego też, nie odkładajmy nic na potem. Chcecie zmienić pracę – zróbcie to! Marzycie o wyprawie na Alaskę – niech nic nie stanie na przeszkodzie, by tam pojechać! Zalegają w waszym biurku pisane “do szuflady” wiersze – złóżcie je w tomik i opublikujcie. Nic nie powinno być ważniejsze od waszych pragnień, największym błędem jest czekanie na odpowiedni moment, bo on może nigdy nie nadejść.

Nie czekajcie więc – cieszcie się życiem, bo każdy z nas ma do przeżycia tylko jedno. Drugiej takiej szansy nie będzie.